+420 466 009 311
info@tomservice.cz

Celohliníková klanicová nástavba ASK (Alucar Support Kit)

Popis produktu:

Tento produkt představuje jednoduchou, osvědčenou a účinnou cestu jak zlepšit ekonomičnost vaší autodopravy snížením provozní hmotnosti vozidla na minimum.

ALUCAR prodává ročně na 400 ks nástaveb do více jak 20 zemí celého světa. Zaměřuje se na lehká a přitom pevná, vibracím odolná řešení, jejichž cílem je maximalizovat jak objem placeného nákladu, tak i životnost produktu. V současnosti ALUCAR nabízí nejkomplexnější celohliníkovou nástavbu na trhu. Její stavebnicový systém umožňuje co nejvíce vyjít vstříc vašim představám.

Konzoly pod HNJ (hydraulický nakládací jeřáb)

ALUCAR nabízí 3 varianty uchycení HNJ. Jedno klasické, kdy je HNJ připevněn k pomocnému rámu na stálo a dvě posuvná, u kterých je možné HNJ odsunout dozadu, popřípadě odpojit od vozidla a zanechat ho na místě (verze CTO – “crane take off”).

Výhody odnímatelných posuvných konzol:

Prodloužení nákladového prostoru
Zkrátí se dosah potřebný pro naložení přívěsu
HNJ může být odpojen od vozidla a to tak může převážet více placeného nákladu
Posunutí HNJ dopředu zlepšuje řiditelnost a šetří pneumatiky
Snadnější otáčení, pokud je HNJ osazen kabinou
Jeden HNJ může být použit pro několik vozidel
Pohodlnější nakládání tažného vozidla

Odnímatelná kluzná konzola

Nové ALUCARem patentované řešení odnímatelné konzoly. HNJ může být posunut dozadu až o 800 mm. Konzola klouže po pomocném rámu, ke kterému je následně přichycena 4 hydraulickými válci. Snadná a rychlá demontáž i montáž: Hydraulické válce uvolní konzolu, ta je i s HNJ zdvihnuta podpěrnými nohami a nakonec se rozpojí hadice. Vhodné pro HNJ se 4bodovým uchycením o zvedacím momentu do 120 kNm. K dodání také bez posuvné funkce (odnímatelnost zůstane zachována).

Odnímatelná výsuvná konzola

Na trhu nejobvyklejší řešení odnímatelné konzoly. Ta je uložena ve vodících kapsách a HNJ tak může být posunut dozadu o 700 mm. Vhodné pro HNJ o zvedacím momentu do 120 kNm.

Pevná konzola

HNJ stále na vozidle. Jedná se o variaci na v České republice nejrozšířenější způsob přichycení HNJ. Lehké a odolné řešení pro krátké nakládací vzdálenosti, vhodné pro HNJ o zvedacím momentu do 140 kNm.

Přední čelo

Přední čelo, sloužící k ochraně řidiče a kabiny vozidla před vlastním nákladem, je dostupné ve dvou variantách (HD – Heavy Duty, ST 50 – odlehčená verze). Obě jsou tvořeny eloxovanými hliníkovými profily a připevněny k pomocnému rámu prostřednictvím šroubovaných hliníkových držáků. V závislosti na požadavcích zákazníka může být přední čelo dodáno včetně praktického příslušenství.

HD

Tato varianta je vhodnou volbou v případě, kdy bude vozidlo nakládáno vlastním HNJ.

ST 50

Odlehčená verze je navržena na vozidla určená pro transport mezi dřevosklady, které k manipulaci s nákladem používají vlastní zařízení.

Volitelné příslušenství

Odkládací držák drapáku
Integrovaný pult na nářadí
Uložení hadic
Průhledové okno
Děrování kvůli snížení odporu vzduchu
Integrované zadní pracovní světlomety

Posypový mechanismus

Jednoduchým stiskem tlačítka poskytnete kolům tu správnou přilnavost!

Posypový mechanismus od ALUCARu je účelně navržen pro vestavbu na vaše vozidlo. Díky velkoobjemovému zásobníku vyžaduje jen občasné plnění. Zásobník je vyroben z 2mm nerezového plechu, a jeho asymetrický tvar zaručuje, že nedojde k zablokování posypového materiálu. Samotný mechanismus pohání 24V elektromotor chráněný 20A pojistkou. Je-li jich nainstalováno více (zpravidla 1 na levé a 1 na pravé straně), mohou být ovládány nezávisle na sobě. V případě potřeby, například v letním období, je možné posypový mechanismus z vozidla snadno odebrat.

Díky vhodně navrženému tvaru zabírá posypový mechanismus navzdory velkému objemu zásobníku (85 nebo 92 litrů) jen minimální prostor (36 nebo 46 cm). Jako náplň se doporučuje štěrk s velikostí zrna od 4 do 8 mm. Platí, že čím větší zrno, tím nižší spotřeba. Posypový materiál se doplňuje jednoduše shora po vysunutí zásobníku do boku a uvolnění vrchního víka.

Posypový mechanismus je alternativou automatickému protiskluzovému zařízení Onspot, které naše firma rovněž nabízí. Obě řešení mají svá pro a svá proti. Výhodami posypového mechanismu jsou především: (a) jeho použití není omezeno rychlostí (u Onspotu je to max. 50 km/h); (b) přilnavost pro každé kolo soupravy, zpravidla kromě prvního, na příslušné straně vozidla (Onspot působí pouze na tom kole, na kterém je nainstalován); (c) snadná demontáž, například v letním období. Naopak za nevýhody lze označit: (a) nutnost doplňování posypového materiálu; (b) snížená ekologičnost v případě používání soli či glykolu; (c) většinou nemožnost instalace na první nápravu tažného vozidla.

Kdy posypový mechanismus oceníte

V kopcích nebo zatáčkách
Když rozjíždíte vozidlo na zledovatělém povrchu
Při brždění
Jako preventivní opatření

Vyhřívání posypového mechanismu

Zamrzání posypové směsi a podávacího válce je možné zabránit chemickou cestou, přidáním soli či glykolu. Jako alternativu vyvinul ALUCAR elektrické vyhřívání zásobníku 150W topnou spirálou. Toto řešení je jednak ohleduplnější k životnímu prostředí, ale v neposlední řadě také ekonomičtější.

Klanice a nosníky

Hliníkové nosníky jsou nabízeny ve 3 pevnostních řadách (ALU 55, 75 a 95), z nichž každá je doplněna odpovídajícími klanicemi. U klanic samotných si lze pro všechny pevnostní řady vybrat ze dvou provedení, pevného a teleskopického. Poloha nástavků teleskopických klanic je zajištěna IMBUSy.