+420 466 009 311
info@tomservice.cz

Katalog – výroba

Klanicové návěsy TOM si získaly dobrou pověst mezi uživateli především svou spolehlivostí. Pro aktuální modelovou řadu je navíc typický i výhodný poměr mezi celkovou a provozní hmotností. Rám je vyroben z kvalitní vysokopevnostní oceli, pro nástavbové celky se využívá převážně materiálů z lehkých slitin. Naše návěsy získaly evropskou globální homologaci.

TOM service, kromě samotných přívěsných vozidel, vyrábí a montuje i různé druhy nástaveb. Jsou určeny na vozidla tažná i přívěsná a to jak z vlastní produkce, tak i od dalších výrobců. Jsme tedy schopni vám dodat nejen jednotlivé vozidlo, ale i kompletní soupravu, přesně podle vašich představ.

TOM NR 42.27 – teleskopický návěs

Vlajková loď mezi návěsy TOM service za velmi výhodnou cenu se zárukou nejvyšší kvality. Proměnlivá délka zlepšuje manévrovací schopnosti vozidla, což jistě oceníte například na místech, která neposkytují dostatek prostoru k otáčení.

TOM NR 42.27 – pevný, lomený 3-osý návěs

Návěs vyvinutý s důrazem na nízkou hmotnost. To mu zaručuje vysokou
užitečnou hmotnost. Oproti teleskopickému návěsu TOM může mít v určitých
situacích omezenější průjezd terénem.

TOM NR 42.27 – pevný, lomený s ochranným čelem

Návěs je určen k přepravě dřevní hmoty od délek 2 m. Rám je zhotoven v lomeném provedení s výhodou snížení těžiště a nakládací výšky, zlepšení jízdních vlastností a zvýšení ložného objemu.

TOM NR 42.27 – pevný, rovný 3-osý návěs

Návěs splňující požadavek na větší univerzálnost. Díky své konstrukci je kromě standardních výřezů schopen odvézt také 1 m dříví, ale i další sortiment vyžadující podlahu, například palety a podobně.

TOM NR 35.20 – pevný, lomený 2-osý návěs

Návěs vyvinutý s důrazem na jednoduchost. Díky zvolené koncepci sice neodveze takový objem jako jiné návěsy TOM, ale za to může nabídnout lepší manévrovací schopnosti a nižší pořizovací náklady.

Nástavby TOM N1 01.01 – nástavba s jeřábem za kabinou

Nástavba s hydraulickým nakládacím jeřábem za kabinou je úprava vozidla na tahač pro soupravu s klanicovým návěsem, který nemusí být vybaven ochranným čelem. Velmi výhodná cena se zárukou nejvyšší kvality.

TOM N1 02.01 – válníková, klanicová nástavba

Klanicová nástavba s posuvnými nosníky, předním čelem a hydraulickým nakládacím jeřábem. Přesná konfigurace záleží na konkrétních požadavcích zákazníka.

Oplen TOM 3

Produkt určený pro nástavby lesovozů. Do stejné kategorie příslušenství patří ještě opleny řady TOM 1 a TOM 2. Daný produkt nabízíme nejvýhodněji na trhu za velmi výhodnou cenu.

TOM PR 07.07 – přívěs tandemový

Přívěs s jednou centrálně uloženou nápravou je určen převážně k přepravě kusového charakteru. Přívěs je výškově určený pro tandemové závěsy. Produkt je vyroben z nejkvalitnějších částí.

Ochranný rám za kabinu – ochranné čelo návěsu

Zařízení určené pro vozidla, která buď sama přepravují tyčovitý materiál (tj. např. klády), nebo pro tahače návěsů (bez HNJ), které takový náklad přepravují a přitom nemají přední čelo.